Ubranka do chrztu: jakie są najładniejsze ubranka na chrzest? Które wybrać dla naszego dziecka?

ubranka do chrztu

Spośród wszystkich siedmiu sakramentów Kościoła chrzest jest sakramentem najważniejszym – to dzięki niemu nowonarodzona istota ludzka staje się członkiem wspólnoty religijnej. Ranga tej uroczystości wymaga od wszystkich uczestniczących w niej osób odświętnego ubioru. Czy wymóg ten dotyczy również najmłodszego członka rodziny?

Ubranka na chrzest: czy warto?

Jakkolwiek przepisy kościelne nie regulują kwestii ubioru osób uczestniczących w sakramencie chrztu (włącznie z dzieckiem przyjmującym chrzest), to jednak względy obyczajowe wymagają, aby odzież licowała z charakterem uroczystości i wyrażała poszanowanie dla świętego miejsca, w którym się ona odbywa. O ile jednak w odniesieniu do świadków obrzędu oraz rodziców odświętny strój jest czymś oczywistym, o tyle samemu dziecku dostępującemu sakramentu ze zrozumiałych powodów pozostawia się większą swobodę. Jakaż jednak różnica między bobasem ubranym w swoje codzienne ciuszki a wystrojonym elegantem, który za kilkanaście lat będzie miał okazję zobaczyć siebie samego na zdjęciach i filmach! Pomyślmy o jego minie, gdy z zaciekawieniem będzie przyglądał się wyelegantowanemu oseskowi, którym niegdyś był. Zdjęcia ze chrztu być może pojawiają się na ścianach Waszego domu, niejedno spojrzenie zatrzyma się na nich na dłużej. Czy to nie wystarczy, by sprawić swojej latorośli jak najwytworniejsze wdzianko?

Wygoda na pierwszym miejscu

Jakkolwiek aspekt wizualny jest bardzo ważny, to jednak w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o wygodzie naszej pociechy. Najważniejsze, aby bobas czuł się w nowo kupionym ubranku swobodnie i nie reagował na nie dezaprobatą. Mamy wyjątkowo rozkapryszonych szkrabów dobrze wiedzą, że jeśli ten warunek zostanie spełniony, połowa sukcesu zostanie już osiągnięta. Zwróćmy uwagę na to, czy ubranko nie jest za ciasne, czy ma wystarczająco szeroki krój, czy nie powoduje żadnych ucisków i pozwala żywiołowemu smykowi swobodnie manewrować kończynami. W razie najmniejszych chociażby wątpliwości co do określonego ubranka do chrztu zrezygnujmy z niego i sięgnijmy po inne.
Bardzo ważna dla wygody i komfortu noszenia jest jakość materiału, z jakiego ubranko jest wykonane. Największą popularnością wśród rodziców cieszą się takie materiały jak tafta, jedwab, satyna, organza oraz wełna, jako że pozwalają one skórze oddychać i są miłe w dotyku. Koniecznie należy również zwrócić szczególną uwagę na szwy, guziki oraz różnego rodzaju zapięcia. Czy są starannie wykonane? Czy nieuważne obchodzenie się z nimi może sprawić dziecku krzywdę? Taką ewentualność trzeba od razu wykluczyć.

Ubranka do chrztu: dla chłopców i dziewczynek

Nie każda dziewczynka rodzi się księżniczką, ale przy odrobinie rodzicielskich chęci każda może na księżniczkę wyglądać. Wystarczy rozejrzeć się w naszej ofercie, obejmującej gustowne ubranka do chrztu dla dziewczynek. Do wyboru mają Państwo zarówno sukienki w bardzo przystępnych cenach, jak również wytworne szaty, które nadadzą Waszej pięknotce wdzięku i podkreślą jej naturalną urodę. Wszystkie ubranka mają kilka wariantów kolorystycznych i wykonane są z najlepszej jakości materiałów.
W naszej ofercie mieszczą się również ubranka na chrzest dla chłopców. W stylowym, trzyczęściowym garniturze Wasz uroczy cherubinek będzie się prezentował jak mały mężczyzna. Szeroka paleta dostępnych kolorów (jasnych i ciemnych) umożliwia wybór kreacji zgodnej z estetycznymi upodobaniami rodziców. Można też kupić osobno koszule i muszki.